Vendégmunka – Józsa Márta jegyzete
Ma Magyarországon mintegy 120 ezer külföldi vendégmunkás dolgozik, leginkább a feldolgozóiparban, az autóiparban, az építőiparban és a turizmus-vendéglátás területén. Vagy például a legjobban láthatóan talán a futárcégeknél. Többnyire amúgy rabszolgasorban, és értük még csak nem is tüntettünk, ellenük azonban többen szónokoltak. Akikre most tilalmat ígér az új kormány, de hogy utána mi lesz, azt egyelőre nem tudni.
A neheze most következik – Hardy Mihály jegyzete
Mostanra az utcabálok, az ünneplés ideje elmúlt, Magyar Péter pedig a kampány idején a tőle megszokott energiával látott neki a munkának. … Az első jelek bíztatóak, úgy tűnik, hogy volt mesterterv és vannak vagy lesznek emberei a magyar maffiaállam felszámolására. Hirtelen a rendőrség meg az ügyészség is felébredt …
Amikor megsajnáltam Orbán Viktort – Selmeci János jegyzete a felelősségről
Egyszer, egy pillanatra megsajnáltam Orbán Viktort. A választás napján történt. Miután a volt miniszterelnök leadta a szavazatát, egy újságíró megkérdezte tőle, megbánt-e valamit az elmúlt tizenhat évből. Ő pedig azt válaszolta: „Köszönöm szépen, jól vagyok.”
Új utakon - Hardy Mihály jegyzete
Csak a rend kedvéért jegyzem meg, mert a politikai emlékezet igen rövid, hogy a német kancellár és a francia elnök az utóbbi években már úgy kerülte Orbán Viktort, mint a leprást.
Még itt van – Szénási Sándor jegyzete
Hogy a letűntnek hitt kor mennyire jelenvaló, azt éppen a rezsim bomlástermékei bizonyítják, konkrétan a szándékos kiszivárogtatások az Orbán papa valóságos bevételeiről, arról, hogy az aranykonvoj elrablására maga Orbán adott utasítást, és jönnek még dolgok, amelyek felméréséhez a legelszabadultabb fantázia is gyerekes képzelgés volt csupán. Száz tonnás Argentinosaurus-ok másznak elő a mocsárból, folyik róluk a bűzös lé.
A szék veszélyben, a lelkiismeret felébredt Sulyokban - Kárpáti Iván jegyzete
Amíg mások közjogi szerepe, függetlensége vagy hitelessége volt terítéken, Sulyok Tamás ritkán hallatta a hangját. Most, hogy a saját tisztsége került politikai vita középpontjába, hirtelen fontos lett a jogállam, a demokrácia és az alkotmányos rend.
Marionettek - Józsa Márta jegyzete
Esetünkben a Sándor-palota erkélyéről, ahonnan úgy, de úgy tud lenézni, hogy pillanatnyi tisztánlátást sem tudunk kiolvasni a tekintetéből. Nem érti, hogy lehet az, hogy jogi háttér ide vagy oda, a közönség bizony nem csak arra szavazott, hogy eddigi gazdájától elszakítva hánykolódjék, hanem arra, hogy eddigi irányítóját követve tűnjön el oda, ahová való.
Daráló – Józsa Márta jegyzete
A frissen ülésező parlament nem módosítja a gyülekezési törvényt. Amelyet elődje a könyvdarálás ihletettségében alkotott. Így az idei Pride-ot jogilag a tavalyi, lényegében minden demokrata által iszonyodva bírált törvényi körülmények között tartják meg. Ha addig nem változik valami. Valahogy ennek a jogszabálynak a módosításakor kifulladt a vehemens rendszerváltó lendület.
Nehogymá’ ő magyar legyen - Dési János jegyzete
14/04/2025 18:04
| Szerző: Dési János/Klubrádió
| Szerkesztő: Lőrincz Csaba
Ha éppen az ügynöközés és az idegen érdekek vagy a szuverenitás kifejezések a néphülyítés és heccelés aktuális kifejezései, akkor természetesen a gránitszilárdságút is át kell csöppet faragni. Milyen jó is lesz majd azon rugózni, amikor kipécéznek valakit, hogy nehogymá’ ő magyar legyen, gyere vegyük el a az állampolgárságát. Höhö.
A Magyar Népköztársaságban minden hatalom a dolgozó népé – szerepelt abban a gránitszilárdságúban, amely szintén egy hajítófát sem ért, de legalább nem írták át kéthetente az ereszcsatorna megmászása után. Ráadásul, annyiban becsületesebb is volt, hogy schwarz und weiss leírta "3. § A munkásosztály marxista-leninista pártja a társadalom vezető ereje". A maiban hiába keresnénk, hogy a klerikál-félfasiszta párt a társadalom kirablásának, hülyítésének és elnyomásának a vezető ereje – márpedig ez nem állna teljesen távol a valóságtól. A hatalom a dolgozó népé? A mai izében a hozzá tartozó előhang szerint: "Valljuk az elesettek és a szegények megsegítésének kötelességét". Erről elég sokat tudna mesélni III. Rogánné, Barbara vagy Tiborcz fejedelmi vő, de Mészáros Lőrincről és b. nejéről is közismert, hogy a szegények megsegítése náluk alap.
Amúgy a "dolgozó nép" nagyjából akkor is sejtette, hogy az akkori alkotmány legőszintébb mondata az, hogy a Magyar Népköztársaság fővárosa Budapest. És kész.
A diktatúra egyik fokmérője, ha kéthetente átírjuk a törvényeket, ideértve az alaptörvénynek nevezett alkotmányt, kényünk-kedvünk, propaganda-céljaink szerint. Ha éppen az ügynöközés és az idegen érdekek vagy a szuverenitás kifejezések a néphülyítés és heccelés aktuális kifejezései, akkor természetesen a gránitszilárdságút is át kell csöppet faragni. Milyen jó is lesz majd azon rugózni, amikor kipécéznek valakit, hogy nehogymá’ ő magyar legyen, gyere vegyük el a az állampolgárságát. Höhö. Miért is, mer nem állt fel az aranylábú fiúk mérkőzése előtt elég gyorsan egy szélsőjobb nótára (ma olvastam, hogy egy NB1-es focista átlagos havi nettó keresménye 4,3 millióra rúg, de ez végülis mellékszál). Vagy netán sérelmezi, hogy kicsit sok lopódik el mostanában jachtra, szép ruhára, csilli-villi autóra, kastélyra a hozzá vezető úttal? Nyilván, hogy idegenszívű. Az uralkodó udvartartásának törvény adta joga, hogy lopjon, csaljon, harácsoljon, majd megvonja a vállát, hogy mi az már, tenéked nincs krokodilbőrből készült gyémántos uzsitasid? Szomorú, de akkor te annyit is érsz, cselédem.
Igaz, egy alkotmányból sok minden következik, a társadalom módszeres elrablásához jól jön, ha ezt-azt bele lehet irkálgatni. Kétségtelen, királyi pátensekkel is el lehetne ezeket a dolgokat intézni, majdnem mindegy. De így legalább akad valami a látszatra. Mert a diktatúrák következő jellemvonása, hogy imádják a látszatot.
Megjegyzem, a keresztény hagyományokra való hivatkozás többször szerepel a múlt heti szövegben, ahogy egy világi államhoz illik is (az e hetit még nem böngésztem át, ezért nem tudom, mi van benne.)
Erről jutott eszembe, hogy a húsvéti nagyhét kezdetét jelző virágvasárnap az ukrajnai Szumi városában két jól irányzott orosz rakéta a templomi misére igyekvő népek közé csapott. 31 halott, köztük gyerekek. Még szerencse, hogy az alkotmányos felhatalmazás értelmében akad itt üldözött keresztények kormánybiztossága is. Gondolom, a hír hallatán az első dolguk, hogy felszólítják az agresszort a keresztényhez nem méltó magatartás azonnali beszüntetésére, és, bár jóvátenni egy tömeggyilkosságot nem lehet, próbálnak segíteni az életben maradt áldozatokon, valamint példás büntetést kérnek, akár egy erre való nemzetközi büntetőbíróságon, a gyilkos elkövetőkre.
Akár az ereszcsatorna mélyéről is.
Dési János jegyzete a Hetes Stúdió 2025. március 31-ei adásában hangzott el. (Ha appon keresztül éri el oldalunkat, a lejátszó nem jelenik meg, ezért a beszélgetések meghallgatásához, kérjük, lépjen át a klubradio.hu-ra.)

