Több ezren távozhatnak a NASA-tól Trump miatt
28/07/2025 15:30
| Szerző: Klubrádió
| Szerkesztő: Lőrincz Csaba
Több űripari szakértő tart attól, hogy a NASA ezzel elveszíti legtehetségesebb embereit.
Jelenleg 3870-en, vagyis az állomány 16 százaléka távozhat a NASA-tól a Trump-kormány szövetségi költségcsökkentései miatt. Az amerikai űrügynökségnél korábban már lezajlott egy kör felmondási program Elon Musk vezetése által, ahol 870 ember döntött úgy, hogy elfogadja a felmondási ajánlatot.
Az egyelőre nem biztos, hogy mind a 3870 ember távozni is fog, lehetséges, hogy valahányan visszamondják felmondásukat, illetve az is előfordulhat, hogy a NASA nem fogadja el azt.
A NASA jelenleg arra számít, hogy 14 ezer alkalmazottja marad majd. A NASA maga indított egy péntekig nyitva álló felmondási programot egy korábbi belső tájékoztatás szerint azért, hogy később ne kényszerítsék őket leépítésekre. Több űripari szakértő tart attól, hogy a NASA ezzel elveszíti legtehetségesebb embereit.
A telex.hu alapján.
