Perelni is hajlandó Budapest Rákosrendező miatt
22/01/2025 16:38
| Szerző: Klubrádió
Bíróságra megy a főváros, ha nem élhet az elővásárlási jogával Rákosrendezőn - ezt mondta egy háttérbeszélgetésen Kiss Ambrus, a Főpolgármesteri Hivatal főigazgatója - írja a 24.hu.
Az ügy előzménye, hogy Karácsony Gergely főpolgármester tegnap egy rendkívüli sajtótájékoztatón bejelentette: a főváros él az elővásárlási jogával a rákosrendezői fejlesztési területen.
A kormány már megkötötte a szerződést Rákosrendező eladásáról az emírségekbeli Eagel Hills Csoporttal, ám Karácsony azt állítja, az arabokkal kötött adásvételi szerződés szerint a fővárosnak nemcsak elővásárlási joga van a 85 hektáros területre, de a szerződés csak akkor léphet hatályba, ha erről a jogáról lemond Budapest.
Kiss Ambrus azt mondta, "azért van a teljes ingatlanra elővásárlási jog, mert az egész ingatlant egyetlen szerződésbe foglalták bele. Meglátjuk, hogy próbál a kormány ebben trükközni. Lázár mintha elismerte volna, hogy van elővásárlási joga a fővárosnak" Hozzátette:a szerződésbe az elővásárlási jogot ők írták bele.
A Magyar Nemzeti Vagyonkezelő ezt vitatja: álláspontja szerint az Egyesült Arab Emírségek hozzájárulása is szükséges ahhoz, hogy ajánlatot tudjanak tenni.
„Innentől a szerződés sem vehető komolyan, hiszen miért írták bele?” – fogalmazott Kiss, hozzátéve: a Lázár által említett 5 ezermilliárd forintos vételár sincs benne. Rákosrendező 50 milliárd forintra rúgó teljes vételárát az adásvételi szerződés értelmében 2039-ig kell kifizetni.