Nem véletlenül került le a napirendről az "átláthatósági" törvény – árulta el Navracsics Tibor
10/09/2025 08:07
| Szerző: Klubrádió
| Szerkesztő: Bárkay Tamás
Elismerte, hogy európai uniós támogatások, uniós pályázaton nyert pénzek felhasználását önmagában, úgy általában nem lehet szankcionálni.
Önmagában az "átláthatósági" törvény célja nem ördögtől való, hiszen ma már a közvélemény befolyásolása annyi módon, annyi eszközzel történik, hogy ez felerősíti azokat az érveket, miszerint aki közéletben részt vesz – legyen az választott politikus, újságíró vagy civil aktivista –, rájuk egységes szabályozás vonatkozzon. Tehát tudjuk mindegyikükről, hogy kap-e nagy összegű külföldi támogatást – mondta a Magyar Hang Kompország című műsorában Navracsics Tibor.
A közigazgatási és területfejlesztési miniszter hozzátette viszont, hogy abban a formában, ahogy az a napirenden volt, még érlelésre méltónak tartotta a javaslatot.

"Nem véletlenül került le a napirendről. Nem egyedül én, hanem a frakcióból és a politikai életből többen is jelezték, hogy abban a formában nem tudják támogatni. Abban bízom, ha a törvény ősszel valóban napirendre kerül, akkor érettebb megvalósítást tartalmaz majd" – mondta.
Majd elismerte, hogy európai uniós támogatások, uniós pályázaton nyert pénzek felhasználását „önmagában, úgy általában” nem lehet szankcionálni.
