Lázár János: Az a gyöngeség jele, ha valaki ököllel, ordítozással és a másik elhallgattatásával akar magának politikai előnyt szerezni
23/05/2025 12:59
| Szerző: Klubrádió
| Szerkesztő: Vikár Anna Flóra
A miniszter a miskolci Lázárinfón tapasztalt, beszámolója szerint kis híján verekedésbe torkolló provokáció kapcsán mondta ezt.
Még soha nem tapasztalt ilyen „elképesztő gyűlölködést” – számolt be miskolci fórumáról Lázár János Facebook-videójában. Az építési és közlekedési miniszter arról beszélt, hogy a csütörtöki eseményen egy nagyjából 100 fős csoport verekedést akart kiprovokálni, mögötte pedig lökdösődés is volt. Lázár szerint az volt a céljuk, hogy ne tudják megtartani a rendezvényt, ő ne mondhassa el, amit akart.
A miniszter a videóban azt mondja, nem tudja kik voltak, de nyilvánosságra kell hozni melyik politikai csoporthoz tartozhattak.
Hangsúlyozta, őt nem lehet megfélemlíteni, ettől nem kevesebb, hanem több Lázárinfót fog tartani.
Nyugodtan eljöhet, aki nem ért velünk egyet, csak azt kérem, hogy mindenki őrizze meg a nyugodtságát meg a higgadtságát – mondta a miniszter. A fideszesek és a nem fideszesek is egymásnak voltak feszülve – tette hozzá.
Aki most gyűlölködik, ordít és úszít, meg akarja akadályozni, hogy én megtartsam a Lázárinfót, az el fogja veszíteni a '26-os választást, ez száz százalék. Az a gyöngeség jele, ha valaki ököllel, ordítozással és a másik elhallgattatásával akar magának politikai előnyt szerezni – zárta a videót Lázár.