Hosszabb menetidők a pécsi és a győri vasútvonalon, pótlóbuszok este a 4-6-os vonalán
8/01/2026 18:36
| Szerző: Klubrádió
| Szerkesztő: Vikár Anna Flóra
Felsővezeték-szakadás, váltóhiba, pályahiba – csütörtök délutánra már rosszabbul bírta a közlekedési infrastruktúra a megpróbáltatásokat.
Felsővezeték-szakadás, illetve váltóhiba miatt hosszabb menetidőkre kell számítani csütörtök délután a győri és a pécsi vasútvonalon.
Ácsnál Budapest felé nem közlekedhetnek a vonatok váltóhiba miatt, emiatt a Budapest-Győr-Hegyeshalom vonalon hosszabb a menetidő.
A pécsi vonalon, Bükkösd és Abaliget között felsővezeték-szakadás miatt nem járnak a szerelvények. A Mecsek InterCity-k, valamint a Pécs-Dombóvár személyvonatok esetében hosszabb eljutási időkre, pótlóbuszos közlekedésre lehet számítani. A felsővezeték javítása várhatóan késő estig tart – írja az MTI.
Közben Budapesten a fagyos időjárás következtében keletkezett váratlan pályahiba miatt karbantartási munkálatokat kell végezni a 4-6-os villamosvonal egy részén, a villamosok így csütörtökön este 9 órától várhatóan péntek hajnalig rövidített útszakaszon közlekednek, a járatok a dél-budai végállomások és az Oktogon között, valamint a Jászai Mari tér és a Széll Kálmán tér között szállítják az utasokat, a kieső szakaszon pedig pótlóbuszok közlekednek – tájékoztatott a BKK. A közlekedési cég azt javasolja, hogy a BudapestGO alkalmazásban tájékozódjon, aki útnak indul, mert ott valós idejű információkat talál.
Ami a közúti közlekedést illeti, az utak állapota javul, az autópályák jól járhatóak, helyenként sónedvesek, az alsóbbrendű utak burkolata helyenként havas, hókásás vagy latyakos. Ugyanakkor több település nehezen megközelíthető, Fejér megyében útlezárások is vannak, illetve ott helyenként rendőri irányítás mellett haladhat a forgalom – írta csütörtök délután az Útinform.
Ami a távolsági buszos közlekedést illeti, csütörtökön csökkentek a késések, de vannak olyan járatok, amelyek nem közlekednek. A legtöbb járat a budapesti agglomerációban és Fejér megyében marad ki, de szinte minden megyében előfordul kimaradó járat vagy megálló, ezek aktuális listája megtalálható a MÁV-csoport honlapján.
A Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér csökkentette a havas készültségi szintjét – közölte a nemzetgazdasági miniszter. A havazás jelenleg nem jelent problémát a légiforgalom számára, azonban a jegesedés továbbra is kihívást okoz az üzemeltetőknek. Az utasoknak ugyanakkor érdemes felkészülniük arra, hogy az időjárási viszonyok függvényében egyes járatoknál továbbra is előfordulhatnak késések.
