Köszönjük, hogy támogatják a Klubrádiót

Április 29: Ma van a Tánc Világnapja

29/04/2021 00:06

| Szerző: Klubrádió

A tánc világnapjának célkitűzése, hogy a Nemzetközi Táncbizottság programjain belül a világ összes táncát megünnepeljük. A nap célja a különböző táncstílusok, táncos hagyományok megőrzése az utókor számára, illetve a tánc mint művészet és szabadidős program népszerűsítése az általános felfogásban. A dátum Jean-Georges Noverre francia táncművész és ballettáncos születésnapja.

 

Ezen a napon az UNESCO egyik tagszervezetének, a Nemzetközi Táncbizottságnak a felügyelete alatt minden évben a világ mindenféle táncát megünneplik.

Az ünnepet 1982-ben az UNESCO Nemzetközi Színházi Intézetének egy részlege, a Nemzetközi Táncbizottság hozta létre. Időpontját Jean-Georges Noverre francia táncos és balettművész születésnapjára rakták.

A Nemzetközi táncnap céljai közé tartozik a tánc népszerűsítése az általános felfogásban, és hogy arra ösztönözzék a kormányokat, hogy minél nagyobb teret szenteljenek a táncnak az oktatási rendszerben az alapfokú oktatástól egészen az egyetemig.

A Nemzetközi Tánc Tanács (International Dance Council - CID) konzultációkat kezdeményezett annak érdekében, hogy ezen a napon minden iskolában írjanak esszéket, rajzoljanak képeket a táncról, táncoljanak az utcákon stb.

(Forrás: penzcentrum.hu, wikipedia)