A Kárpát-medencében, a határokon túl nem egészen kétmillió magyar él. Az ő sorsukat nemcsak a Kisantant nacionalizmusa nyomorította meg, hanem az anyaországi rezsimek változó, de mindig önző politikája is. A legutóbbi 16 évben a NER rabjai lettek. Megváltozik-e itt valami? Bárdi Nándor történész vol az adás vendége.

