Köszönjük, hogy támogatják a Klubrádiót
Magyarország választ
múlva
Reggeli gyors

Hegedűs: A kormányzásra esélyesek esetében természetes, hogy ismerkednek velük

16/02/2026 09:03

| Szerző: Klubrádió/Lőrincz Csaba

 | Szerkesztő: Lőrincz Csaba

Magyar Péter megjelenését a müncheni biztonsági konferencián ahhoz hasonlította Hegedűs Dániel, amikor Orbán Viktor 2009-ben járt Moszkvában, és találkozott Vlagyimir Putyinnal, még ellenzéki pozícióban.

2026. február 16. Reggeli gyors - részlet 26.02.16. Hegedűs Dániel
09:43
00:00

Alexander Stubb finn elnökkel zárta müncheni tárgyalásait Magyar Péter, aki intenzív diplomáciai tárgyalássorozatot folytatott német városban rendzett biztonsági konferencián. A Tisza párt elnöke arról számolt be, hogy 24 óra alatt közel egy tucat európai vezetővel egyeztetett a béketárgyalások támogatásáról és a Magyarországnak járó uniós források mielőbbi hazahozataláról.

„Azt gondolom, hogy az ilyen jellegű találkozók egy kormányzati pozícióra esélyes pártnak a vezetői részéről majdnem természetesek egyébként a választás megelőző időszakban. Csak szeretném párhuzamként kiemelni, hogy nem véletlen, hogy Orbán Viktor is 2009-ben járt Moszkvában és találkozott Vlagyimir Putyinnal, még ellenzéki pozícióban, de azt gondolom, hogyha a Fidesz részéről ez a logika állítólag érvényes Magyar Péter és Brüsszel vonatkozásában, akkor érdemes kiemelni, hogy vajon mennyire szerethették volna Kremlben, hogy a jelenlegi magyar miniszterelnök 2010-ben majd hatalomra kerüljön” – mondta Reggeli gyors hétfői adásában Hegedűs Dániel külpolitikai szakértő, az Institut für Europäische Politik munkatársa.

Hozzátette, Magyar találkozója Andrej Plenković hovát miniszterelnökkel ugyancsak fontos a horvát-magyar bilaterális viszony rendezésében egy esetleges új kormány esetében.

Különösen fontos lehet a felfüggesztett uniós források felszabadítása szempontjából. A lengyel példára utalva kiemelte: Lengyelország a kormányváltás után gyorsan hozzájutott visszatartott pénzeihez, de a magyar helyzet technikailag eltérő. Míg Lengyelországban az igazságszolgáltatás függetlensége volt a fő probléma, Magyarország esetében inkább a korrupció és az átláthatóság kérdése blokkolja a forrásokat. A szakértő szerint egy új kormány – például az Európai Ügyészséghez való csatlakozással – erősíthetné a bizalmat.

A teljes beszélgetést meghallgathatják a fenti lejátszóra kattintva. (Amennyiben appon keresztül érik el oldalunkat, a lejátszó nem jelenik meg, ezért a beszélgetés meghallgatásához, kérjük, lépjenek át a klubradio.hu-ra.)

Reggeli gyors/interjú Hegedűs Dániellel
2026.02.16., hétfő 7:33
Riporter: Szénási Sándor