Köszönjük, hogy támogatják a Klubrádiót
A lényeg

Orbán: Ukrajna ellenséges Magyarországgal szemben

16/10/2025 16:04

| Szerző: Klubrádió

Ukrajna ellenséges Magyarországgal szemben – mondta a miniszterelnök a Magyar Állandó Értekezlet (Máért) csütörtöki plenáris ülésén Budapesten. Orbán Viktor hozzátette: az ukránok mélyen beépültek a magyar politikába és a gazdaságba.

A szomszéd országokkal ápolt kapcsolatokat értékelve azt mondta, Ukrajna ellenséges Magyarországgal szemben, és ez nem hagyja érintetlenül a kárpátaljai magyar kisebbséget sem.

Azt közölte: tízmilliónál több ukrán hagyta el az országát, szerinte "egy részük meghatározott feladattal".

Magyarországon is erős kapcsolatokat építhetnek ki a médiától kezdve a politikán keresztül a gazdasági életig, azzal a céllal, hogy megváltoztassák a mostani magyar szuverenista külpolitikát – vélekedett.

Hozzátette azonban: nem érdemes indulattal viszonyulni ehhez a kérdéshez, fordított helyzetben mi is ezt tennénk, "talán kicsit elegánsabban".

Ukrajnának az az érdeke, hogy minél több európai országot belevonjon a háborúba, amely számára létkérdés, mi azonban őrizzük meg a hidegvérünket – fogalmazott Orbán Viktor.

Az Ukrajnából érkezett kisebbségi vezetőkhöz fordulva azt hangsúlyozta: Magyarország teljes mellszélességgel kárpátaljai magyar kisebbség mögött áll, az ottani magyar közösség mindenben számíthat Magyarországra.

Felvette a kapcsolatot az oroszokkal Orbán Viktor, hogy megtudja, ha az EU esetleg az Európában lefoglalt orosz valutatartalékkal segítené ki az ukránokat, akkor Moszkva milyen ellenlépést tenne, elkobozná-e az Oroszországban lévő magyar cégeket vagy azoknak a vagyonát. Erről a miniszterelnök szintén a Magyar Állandó Értekezleten beszélt.

(via MTI)