Köszönjük, hogy támogatják a Klubrádiót
A lényeg

Fehérvári szülészet: "Széttárt lábakkal, méhszáj vizsgálat közben kiabáltam a vízszerelővel, hogy tán nem kellene bejönni"

12/08/2025 09:01

| Szerző: Klubrádió

 | Szerkesztő: Bárkay Tamás

– mondta a vajúdó nő. Egy másik kismama pedig jelezte: kettesével járnak csapokat nyitogatni és törik rá az emberre az ajtót.

Újabb részletet közölt RTL Híradója arról, hogyan zajlik Fehérváron a kórházi fertőtlenítés, amelynek keretében egy vajúdó nő mellé mentek be a Fejér Megyei Szent György Kórház szakemberei. 

Az RTL-nek azt mondta a férfi, hogy szóltak  nekik, „készüljenek mert be fognak jönni a melósok”. A riport eközben arról számolt be, hogy közben egy másik csoportban egy kismama szintén arról posztolt, ír, hogy szerelők törtek rá. „Kettesével járnak csapokat nyitogatni és törik rá az emberre az ajtót.

 
A Szent György Egyetem kórházának szülészete Székesfehérváron
Facebook
 

40 hetes vagyok ma, az ambulancián, széttárt lábakkal, méhszáj vizsgálat közben kiabáltam a vízszerelővel, hogy tán nem kellene bejönni"

– jegyezte meg, hozzátéve: még „jó hogy van paraván a vizsgálóban.”

A kórház azt írta az RTL Híradónak, hogy erről az esetről nem érkezett hozzájuk jelzés, de biztosítottak, hogy ismét „felhívják a fertőtlenítést végzők figyelmét, hogy a pár perces beavatkozások végéig legyenek türelemmel.”

A fehérvári eset kapcsán Magyar Péter megírta Takács egészségügyi államtitkár lemondását.