Köszönjük, hogy támogatják a Klubrádiót
A lényeg

"Amely párt ráindul a Tiszára, az Orbán Viktort akarja hatalomban tartani"

27/01/2026 11:51

| Szerző: Klubrádió

 | Szerkesztő: Bárkay Tamás

– üzeni Magyar Péter, aki ígéri: a Tisza vállalja, hogy a választást követően az új választási jogszabályokról és a pártfinanszírozásról a mérhető támogatottságú pártok bevonásával születik döntés.

"Április 12-én népszavazás lesz a valódi rendszerváltásról. Ezt felismerve egyre több kis párt jelenti be, hogy nem áll a népakarat útjába és nem indul a választáson. Nem kellett ehhez sem titkos tárgyalás, sem háttéralku. Ma már mindenki tudja, hogy a Fidesz-Mi Hazánk koalíciót, a valaha volt legkorruptabb és legkárosabb hatalmat egy az egyben van legnagyobb esély leváltani" – írta közleményben Magyar Péter, kiemelve:

amely párt a rendszerváltást megnehezítendő egyéniben vagy listán mégis ráindul a Tiszára, az Orbán Viktort akarja hatalomban tartani.

A Tisza Párt rendezvénye Kecskeméten
 
Magyar Péter Kecskeméten 2025.12.06-án. Fotó:
MTI/Vasvári Tamás
 
 

A Tisza elnöke hozzáteszi: "Hiszem, hogy ezen pártok szavazói is rendszerváltást akarnak és egy működő, emberséges országban szeretnének élni. Ők azok, akik meggyőzhetik a saját politikusaikat, hogy az egyéni politikai ambíciójukat egyszer félretéve, ne rontsák a rendszerváltás esélyét.

Pontosan tudjuk, hogy a Tisza politikájával nem minden választó ért maradéktalanul egyet és hogy egy helyreálló plurális demokráciában különböző ideológiát képviselő pártokra van szükség.

Éppen ezért a Tisza vállalja, hogy a választást követően az új választási jogszabályokról és a pártfinanszírozásról minden mérhető támogatottságú párt bevonásával születik döntés.

Azon pártok vezetőiről, amelyek mégis a rendszerváltás útjába állnak, a magyar választók mondanak ítéletet április 12-én" – figyelmeztet Magyar.