A lényeg

Vezet a magyar válogatott a németek ellen!

23/06/2021 21:12

| Szerző: Klubrádió

Sallai tökéletes beadását Szalai Ádám fejelte Neuer hálójába a 11. percben! Németország-Magyarország 0-1 a foci Eb-n a csoportkör végén.

Szakadó esőben kezdődött az F-csoport utolsó meccse Münchenben. A németeknél Manuel Neuer megint viselte a szivárványos csapatkapitányi karszalagot.

Az első lehetőség a hazaiaké volt, Kimmich lövését védte Gulácsi, majd a magyar szöglet után nem sokkal Sallai kapott jónak tűnő indítást, de nem tudta kapura tenni. Fiola rúgta fel Kimmichet, majd a szabadrúgásból Rüdiger fejelt mellé a 8. perc legvégén. Aztán a 11. percben gyönyörű kontrát vezetett a magyar válogatott: Sallai tette le Negónak, majd kapta vissza, Szalai Ádám jelezte, hogy kéri a beadást, jött is a labda, és a Mainz csatára nagyon szépen fejelte be, 0-1. A Real Madrid klasszisa, Toni Kroos a fejét csóválja, nem hiszi el.

(Címlapi kép: MTI/Kovács Tamás)