Szijjártóék kitiltották a schengeni övezetből a Barátság kőolajvezeték elleni támadást irányító ukrán parancsnokot
28/08/2025 06:58
| Szerző: Klubrádió
| Szerkesztő: Bárkay Tamás
A támadások sértik Magyarország szuverenitását, ezért sem maradhatnak következmények nélkül – közölte a külügyminiszter.
A magyar kormány kitiltja Magyarország és a schengeni övezet területéről a Barátság kőolajvezeték ellen legutóbbi támadást végrehajtó ukrán katonai egység parancsnokát – tudatta csütörtöki videójában Szijjártó Péter.
A külgazdasági-és külügyminiszter ezt azzal indokolta, hogy a Barátság kőolajvezeték elleni legutóbbi támadás annyira súlyos volt és a helyreállítási munka annyi ideig tartott, hogy Magyarországnak majdnem hozzá kellett nyúlnia a vészhelyzeti tartalékához.
Szijjártó szerint a vezeték elleni támadásokkal Ukrajna több kárt okoz Magyarországnak, mint Oroszországnak. Arról is beszélt a miniszter, hogy ezek a támadások sértik Magyarország szuverenitását, ezért sem maradhatnak következmények nélkül.
