Köszönjük, hogy támogatják a Klubrádiót
Magyarország választ
múlva
A lényeg

Republikon: Nyolc százalékkal vezet a Tisza a Fidesszel szemben

19/02/2026 20:41

| Szerző: Klubrádió

Nyolc százalékkal vezet a Tisza a Fidesszel szemben a biztos pártválasztók körében a Republikon Intézet legfrissebb kutatása szerint.

A két nagy párt között az adatok szerint érdemben nem változott a különbség továbbra is 47-39 az arány Magyar Péterék javára.

A Republikon Intézet stratégiai igazgatója szerint az adatokból kiderüli, hogy a bizonytalanok a választáshoz közeledve kezdik megtalálni a pártjukat, egyre csökken azok száma, akik nem tudják kire szavaznának a választásokon.

Virág Andrea arról is beszélt, hogy az elmúlt hetet övező botrányok, mint a gödi Samsung gyár ügye, vagy az állítólagos Magyar Péter-videó, egyelőre nem befolyásolta a válaszadókat, szerinte ezek a botrányok csak később fejthetik ki hatásukat.