„Palackvisszaváltással
A lényeg

Orbán Anita elítélte a Kijev elleni orosz támadást

24/05/2026 12:54

| Szerző: Klubrádió

A magyar külügyminiszter határozottan elítélte az orosz erők Kijev elleni éjszakai támadását. A légicsapások több tucat épületet rongáltak meg, és halálos áldozatot is követeltek.

Orbán Anita az X-en (Twitteren) reagált a Kijevet ért súlyos orosz rakéta- és dróntámadásra, amely vasárnapra virradóra jelentős károkat okozott az ukrán fővárosban. A magyar külügyminiszter kiemelte: "Oroszország éjszakai, brutális támadása Kijev ellen újabb borzalmas emlékeztető arra, hogy milyen emberi áldozatokkal jár ez a háború."

A tárcavezető hozzátette, hogy a civileknek nem kellene rakéták és robbanások közepette ébredniük, miközben az életükért aggódnak.

"Elpusztult otthonok, szétszakított családok, ártatlan emberek halála és megsebesülése – ez elfogadhatatlan" – fogalmazott, hozzátéve: határozottan elítélik a támadást, és kiállnak az áldozatok, valamint az ukrán nép mellett.

Az ukrán hatóságok közlése szerint a vasárnapi támadás során mintegy 40 épület rongálódott meg Kijevben, köztük lakóházak és legalább egy iskola. A becsapódások következtében egy ember életét vesztette, húszan pedig megsérültek.