MP: Még idén duplázzák a családi pótlékot és emelik a nyugdíjat
20/04/2026 21:24
| Szerző: Klubrádió
Három példát mondott Magyar Péter leendő miniszterlnök a Tisza már 2026-ban bevezetni tervezett jóléti intézkedéseire.
Amit lehet, még az idén bevezetnek a Tisza gazdasági ígéreteiből – mondta hétfői sajtótájékoztatója után Magyar Péter az RTL Híradó beszámolója szerint. A leendő miniszterelnök példaként három intézkedést említett, amit már 2026-ban meghoznának:
- a családi pótlék megduplázását;
- a nyugdíjemelést;
- az augusztusi százezer forintos iskolakezdési támogatást.
Az RTL Híradó emlékeztet, hogy a kötségvetési hiány három hónap alatt már elérte az éves terv 83 százalékát, ezért a GKI 6-6,5 százalékos éves deficitre számít.
Magyar a sajtótájékoztatóján többek között arról beszélt, hogy reményeik szerint a gazdaság is teljesíteni fog, megjegyezte, hogy már az is gazdasági felhajtó erővel bír, és jót tesz a forint árfolyamának, hogy sikerült megszabadulni Nagy Márton eddigi gazdasági minisztertől és magától a "maffiakormánytól".
A leendő Tisza-kormány az eddig visszatartott uniós pénzek hazahozatalával, a propagandakötltések megszüntetésével és a korrupció felszámolásával finanszírozná a jóléti kiadásokat.
A GKI szerint elkerülhetetlen mérsékelni a költségvetés hiányát, amit egy nagyobb gazdasági növekedés részben magától hozna, de szükség lesz bizonyos kiadások megfogására is.

