A lényeg

Milákot csak világcsúccsal lehetett legyőzni 100 pillangón

31/07/2021 03:37

| Szerző: Klubrádió

Milák Kristóf az arany mellé egy ezüstöt is szerzett Tokióban. 100 méter pillangón a második 50-en óriásit hajrázott, de nem tudta utolérni Caeleb Dresselt, a szám favoritját. Az amerikai világcsúccsal nyert, Milák meg tudta szorítani, óriási Európa-csúcsot (és természetesen egyéni csúcsot) úszott.

A 200 pillangó megnyerése után állhatott rajthoz a 100 döntőjében Milák Kristóf. Ellenfele az amerikai Caeleb Dressel, a világcsúcstartó, a szám királya volt, meg is kapták a 4-es és az 5-ös pályát.

Az amerikai mindenkinél jobban rajtolt és nagyon erős első 50-et teljesített, Milák és az orosz csapatot képviselő Minakov fordult holtversenyben a 2. helyen. Aztán a következő 50-en a 21 éves magyar úszó folyamatosan jött föl, az ezüstéremhez nem férhetett kétség, végül 0.23 századmásodpercre közelítette meg Dresselt. Az amerikai a saját világrekordját javította tovább (öt századdal) 49.45-re, Milák 49.68-cal, hatalmas Európa-csúccsal csapott célba mögötte. Az eddigi csúcsot 2009 óta tartotta (és még szuperdresszben úszta) a szerb Milorad Čavić 49.95-tel. Tegyük hozzá, a magyar versenyző először lépte át az 50 másodperces határt.

Tokió 2020 - Úszás - Milák Kristóf ezüstérmes 100 méter

A győztes amerikai Caeleb Dressel és a második helyezett Milák Kristóf a célban a 100 méteres pillangóúszás döntőjében a tokiói nyári olimpián 2021. július 31-én. Fotó: MTI/Kovács Tamás

Ezzel Milák Kristóf egy arany- és egy ezüstéremmel zárta az olimpiát.  "Megkönnyebbültem, végre vége. Most büszkeséget érzek, mert ennél többet nem tudtam úszni, úgyhogy szerintem kihoztuk egymásból a legjobbat" – fogalmazott Milák, aki a magyar csapat hatodik érmét, egyben a második ezüstöt szerezte Tokióban.

100 m férfi pillangóúszás, döntő

1. Caeleb Dressel (Egyesült Államok) 49.45
2. Milák Kristóf (Magyarország) 49.68
3. Noe Ponti (Svájc) 50.74

Ez történt még a magyar versenyzőkkel

Az atlétikai stadionban Kozák Luca bejutott az elődöntőbe női 100 méteres gátfutásban. A 25 éves futó egyéni csúcsa 12 egész 71 mp-es országos rekord, és az olimpia előtt úgy nyilatkozott, hogy szerinte 12.65 és 12.70 közötti idővel lehet bekerülni a döntőbe, ő pedig szeretne azok között lenni, akiknek erre van esélyük. Kozák Luca a selejtező futamában 12 egész 97 század mp-cel a harmadik helyen ért célba, így készülhet a vasárnapi elődöntőre. Szombaton már nem szerepel magyar atléta az olimpián. Vasárnap délelőtt a kalapácsvető Gyurátz Réka, női 3000 m akadályon Kácser Zita és Tóth Lili Anna, női távolugrásban pedig Nguyen Anasztázia lesz érdekelt.

Triatlonban a Bragmayer Zsanett, Bicsák Bence, Kovács Zsófia, Tóth Tamás összeállítású csapat a 11. helyen zárta a vegyesváltók versenyszámát. A magyar együttes 1 óra 26 perc és 43 másodperces idővel ért célba az 1,2 tized kilométer úszásból, 27,2 tized kilométer kerékpározásból és 8 kilométer futásból álló viadalon.